Soojuspumbad
Jahutus
Ventilatsioon
Boilerid
Päikeseenergia
Tarbevee soojatagasti Tarbevee soojatagasti

Soojuspumbad

Soojuspump on keskkonda säästvaim kütte- ja jahutusviis, millega on võimalik toota tarbevett. Seade annab olulise kokkuhoiu küttekuludelt - suurim sääst saavutatakse tarbevee tootmisel, sest selle energiavajadus on aastaringne ja energia kogus ei sõltu aastaajast. Tööpõhimõte on sama nagu külmkapil, soojuspumba puhul toimib see lihtsalt vastupidi. Soojuspumpadega on võimalik energiat koguda läbi õhu, otse läbi avatud veeallika ja maapõuest. Kindlasti pole põhjust arvata, et soojuspumbad ei ole mõeldud radiaatorküttega hoonetele, lihtsalt aastane efektiivsuse koefitsient võrreldes põrandaküttega on mõnevõrra madalam. Tänapäeval on saadaval ka õhk-vesi ja maasoojuspumbad, mis on võimelised tootma isegi 80°C vett.

Maasoojuspumbad

Maasoojuspump on kõige tõusvama trendiga põhikütteliik. Maapõuest tulev energia on konstantne, tänu millele on võimalik saavutada ülim efektiivsus. Oluline on pidada spetsialistiga nõu, kas sinule on sobivamaks lahenduseks horisontaalne või puurimisega maakollektor. Selgitame hea meelega, miks alati eelistada puurimisega maakollektori lahendust kõigele muule. Enamus seadmed on juhitavad nutitelefonist ja ühilduvad enamlevinud targa maja lahendustega. Tooted

Õhk-vesi soojuspumbad

Õhk-vesi soojusump on tänapäeval kõige levinum põhiküttelahendus, kuna ei vaja paigaldamisel suuri üldehitustöid. Seade sobib hästi nii uutele hoonetele kui asendab ka edukalt olemasolevaid küttesüsteeme. Enamus seadmetega on võimalik ka jahutada. Õhk-vesi soojuspump vajab samuti külmade ilmadega lisakütet, mis on enamus seadmetele sisseehitatud. Enamus seadmed on juhitavad nutitelefonist ja ühilduvad enamlevinud targa maja lahendustega.   Tooted

Õhk-Õhk soojuspumbad

Õhk-õhk soojuspump on kõige kiirem ja odavam lahendus küttekulude kokkuhoidmiseks, seda tänu seadme soetusmaksumusele ja lihtsale paigaldusele. Lisaks põhifunktsioonile, milleks on kütmine, saab seadmega ka õhku jahutada, kuivatada ja puhastada. Kindlasti peab arvestama, et Eesti külmas kliimas on tegemist abikütte liigiga - kõige külmemal perioodil võib vaja olla lisakütteseadet. Enamus seadmed on juhitavad nutitelefonist ja ühilduvad enamlevinud targa maja lahendustega. Tooted

Jahutus

Meie kliimas peetakse jahutuse osakaalu eramutes väga madalaks, kuna viimasel ajal on ilusat suve vähe. See ei ole alati olnud nii ja ilmselt ka ei jää. Parima lõpptulemuse jaoks soovitame jahutuse peale mõelda ja spetsialistiga nõu pidada  juba projekteerimisjärgus. Enamasti nähakse jahutuse puhul seinal klassikalist valget konditsioneeri. Tegelikult on siseosade valik palju suurem ja võimalik on lahendada sellisel viisil, et siseosasid näha ei ole ja lisaks ühendada kogu lahendus kokku ventilatsiooniga. Alati ei ole vaja paigaldada eraldiseisvat jahutussüsteemi. Tänapäeval saab väga edukalt jahutada maasoojuspumba või õhk-vesi soojuspumbaga. Näiteks kui hoonesse on planeeritud maasoojuspump koos puuravadega on suvel jahutus tasuta.

Ventilatsioon

Ventilatsioonile panustame eriti tugevalt. Tänapäevane ehitusmeetod on ääretult soojapidav, nullides ära igasuguse võimaluse loomulikuks õhuvahetuseks. Õhk on kuiv ja hingata pole justkui midagi. Lisaks tekitab korraliku õhuvahetuse puudumine inimesele tervisehädasid ja hoonele probleeme liigniiskusega, millest järgmine samm on hallitus. Soovitame kindlasti ventilatsioonisüsteemi valiku osas nõu pidada spetsialistiga, kuna lahenduse koostamine vajab oluliselt rohkem erialaseid teadmisi, kui algul tundub. Õhuvahetuse väljaehitamiseks on olemas erinevat tüüpi õhukanalid, millel igaühel on oma eelised ja sihtotstarbed. Näiteks on plastiktorudel hügieeniline antistaatiline sisepind, mis välistab erinevate õhus lendlevate osakeste kinnitumist toru seinale. Eriti oluline on see läbi ventilatsiooni toimiva niisutuse puhul. Torustik ei pea kindlasti jooksma lae all, edukalt saab paigaldada õhukanaleid ka põrandasse. Näiteks on kortermajades levinud lahendus ehitada torustik välja välisseintes soojustuse sees. Energiaklassi silmas pidades on kindlasti vajadus soojustagastusega ventilatsioonil, et saavutada minimaalselt B-energiaklass. Väga oluline on  õhuvahetus reguleerida tasakaalu, et kõikides sissepuhke ja väljatõmbe kohtades oleksid ettenähtud õhuhulgad tagatud. Eesti Akrediteerimiskeskuse poolt tunnustatud Mõõdistaja OÜ’ga koostöös teostame ventilatsioonisüsteemide tasakaalustamist vastavalt kõikidele kehtivatele normatiividele.

Boilerid

Tarbeveeboilereid on nii roostevabu kui emailitud ja akumulatsioonipaake alates 100 l kuni 10 000 l nii jahutusele kui küttele. Soojuspumbale tarbeveeboileri või akumulatsioonipaagi valimine aga samas nii lihtne ei ole, kuna näiteks kõrge tempereratuuriga küttesüsteemide boilerid enamasti soojuspumpadega kokku ei sobi. Eriti oluline on tarbeveeboileri valikul teada, kas soojuspump on on/off või inverter tüüpi. Soojuspumba puhul on alati oluline energia salvestamine, kuna enamasti on tegemist madala temperatuuriga küttesüsteemiga, mis nõuab tarbeveeboilerites suuremat soojusvaheti pinda. Akumulatsioonipaagi puhul on samuti oluline teada, kas tegemist on on/off või inverter soojuspumbaga, sest on/off tüüpi soojuspumbad nõuavad suuremat akumulatsioonimahtu.

Päikeseenergia

Päikeseenergia on kõike rohelisem viis vee kütmiseks ja elektri tootmiseks. Vee kütmiseks on olemas kaks erinevat tüüpi paneele: vaakum- ja lamekollektor. Suuremaid päikeseenergia parke ehitatakse enamasti lamekollektoritega. Aastase efektiivsuse vahe vaakum-ja lamekollektori puhul jääb vahemikku ca 15%. Vaakumkollektor on küll efektiivsem kui lamekollektor, kuid õrnem. Lamekollektor vajab küll mõnevõrra rohkem pinda, kuid on vastupidavam. Veeküttepaneelide puhul soovitame kasutada energiat nii kütte kui tarbevee jaoks.

Tarbevee soojatagasti

Meelepärase duššivee temperatuuri saavutamiseks tuleb segada omavahel kuuma vett (~55°C) hoone kuumavee süsteemist ja külma vett (~7°C) hoone külma vee süsteemist. Mida madalam on külma vee temperatuur, seda rohkem tuleb kuuma vett segamiseks kasutada. Lihtsalt ja märkamatult duššialusesse paigaldatud ZYPHO võtab soojust äravoolu suunatud duššiveest ja kannab selle üle duššisegistisse minevale külmale veele, selle temperatuuri tõstes. Jahutatud duššivesi liigub edasi kanalisatsiooni, nagu tavaliselt.

Maasoojuspumbad Waterkotte Basic Line Ai1 Geo
Wifi lisamise võimalus
5
Garantii 5 aastat
Basic seeria soojuspump on mõeldud just ühepereelamutele. Kõik vajalik on olemas: tarbeveeboiler, küttesüsteemi juhtimine vastavalt välistemperatuurile ja juhtpult, mis lisaks kõigele muule kuvab reaalajas nii hetkelist kui aastast soojuspumba kasutegurit. Eriti detailset informatsiooni pakkuva NetBase lisamooduliga on võimalik seadet juhtida nutitelefonist ja üle veebi. Hind ei sisalda paigaldust.

Energiaklass A++
COP 4.60 - 4.9
kW 4.80 - 10,1
Garantii 5 aastat
Hind alates: 6449 €
Hind järelmaksuga: alates 182,44 €/kuus
Õhk-vesi soojuspumbad Samsung Climate Hub
Wifi lisamise võimalus
5
Garantii 5 aastat
Samsungi uus energiasäästliku kütte generatsiooni veelgi jõudsam õhk-vesi soojuspump on kohal. Uudse disaini ja puutetundliku jutimiskeskusega ClimateHub on disainitud väga kasutajasõbralikuks ja paindlikuks küttesüsteemi osaks. ClimateHub juhib küttesüsteemis põrandakütet, radiaatoreid ja tarbevee tootmist. Kõik vajalik on koondatud ühte kompaktsesse siseosasse. Ülimalt mugav paigaldus ja seadistus valmidus, lisaks soojuspumba wifi liidesega SmartThing nutijuhtimine millega saab lisaks soojuspumbale juhtida ka Wi-Fi-valmidusega kodumasinaid. Uus ja veelgi loodussõbralikum külmaaine R32. Energiamärk kuni A+++ kuulub Samsungi SmartHub soojuspumpade tippklassi.
Energiaklass A+++
COP 4,81 – 5,2
Võimsuste vahemik 4,4 – 9 kW
Välistemperatuur -25°C
Hind alates: 5499 €
Hind järelmaksuga: alates 155 €/kuus
Õhk-Õhk soojuspumbad Samsung Comfort Nordic
Juhitav üle wifi
3
Garantii 3 aastat
Samsung Comfort Nordic seeria soojuspumbad kuuluvad oma kategoorias kindlalt eliitklassi.
Lisaks unikaalsele disainile, eriti suurele väljundvõimsusele ja uuele , väiksemate mõõtudega siseosale, on kõikidele Comfort Nordic seeria soojuspumpadele sisse ehitatud Wifi moodul, mis võimaldab seadet juhtida nii nutitelefonist, kui ka tahvelarvutist läbi Samsungi SmartThings rakenduse. Põhiline eelis võrreldes sarnaste rakendustega on see, et lisaks soojuspumbale on sellega võimalik juhtida ka SmartThings valmidusega kodumasinaid nagu pesumasin, nõudepesumasin, robottolmuimeja, Smart TV jne. Lisaks on rakendusega võimalik jälgida soojuspumba energiakulu.
Uuendusliku disainiga siseosa hooldus on tehtud seadme kasutajale eriti mugavaks - filtrit saab nimelt eemaldada väga lihtsalt ning seadet avamata.
Energiaklass A++
Müratase 17dB - 38dB
Sisetemperatuur 8°C - 30°C
Välistemperatuur -25°C
Hind alates: 1199 €
Hind järelmaksuga: alates 20,09 €/kuus
Samtec

Samtec pakub alljärgnevaid teenuseid:

  • Ventilatsioonisüsteemide õhuhulkade mõõdistamine, tasakaalustamine ja reguleerimine
  • Tehnosüsteemide mürataseme mõõdistamine
  • Kütte-, jahutus- ja ventilatsiooniprojektide koostamine
  • Energiamärgis uutele hoonetele
  • Kütte- ja jahutussüsteemide keemiline läbipesu

Ettevõttest

Täname, et tulid! Tutvustame, mida Sinu jaoks teha saame. Müüme, paigaldame ja hooldame nii õhu-, vee- kui ka maaenergial toimivaid kütteseadmeid. Jahutame alates klassikalisest freooni baasil toimivast konditsioneerist kuni vee baasil toimiva jahutussüsteemini. Ventilatsoonilahendusi pakume alates klassikalisest õhuvahetusest kuni passiivmaja sertifikaadiga ja niiskustagastusega seadmeteni. Lisaks pakume erinevaid tarbevee- ja akumulatsioonipaake ning niisutus- ja päikeseenergialahendusi. Esindame brände Samsung, TML ja Waterkotte ning oleme Samsung’i ja Waterkotte ametlik hoolduspartner Eestis. Kuulume ka Eesti Soojuspumba Liitu. Koostöös partneritega teostame ventilatsioonisüsteemide reguleerimist, survestamist ja mürataseme mõõdistamist. Mõõdistusprotokoll kinnitab Sulle kui tarbijale, et Sinu ventilatsioonisüsteem töötab maksimaalse kasuteguriga, müratase on madal ja lõpptulemuseks on kvaliteetne sisekliima. Anna teada oma murest või soovist ja koos leiame parima lahenduse!

Samtec OÜ

Asume: Angerja tee 38, Hüüru küla, Saue vald,
Harju maakond, 76911
Registrikood: 14014431
KMKR nr: EE101862189
Flouritud kasvuhoonegaaside käitlemine: FKKL/328652
Ehitamine: EEH009909
Üldnumber:
+372 60 800 80
Hooldus ja järelteenindus:
+372 60 800 07
 E-post: